Skip to main content

Запитання та відповіді щодо Терафлю

 

Профілактика застуди та грипу

 • 1 Що таке грип?

  Вірус грипу- це інфекційна респіраторна інфекція. На відміну від звичайної застуди, грип спричиняє важку хворобу і небезпечні для життя ускладнення у багатьох людей.

  До основних симптомів грипу належать: гарячка, головний біль, сильна втома, сухий кашель, біль у горлі, виділення або закладення носа, а також болі у м`язах. У дітей можуть виникати додаткові симптоми шлунково-кишкового тракту, такі як нудота, блювання та діарея, які досить рідко зустрічаються у дорослих.

  CDC, «Питання та відповіді про сезонний грип», http://www.cdc.gov/flu/about/qa/disease.hTM, 8/13

 • 2 Як поширюються застуда та грип?

  Застуда і грип переважно поширюються повітряно-крапельним шляхом. Коли хвора людина кашляє, інфіковані крапельки потрапляють в повітря. Їх може вдихнути інша людина і зазнати впливу вірусу. Крім того, можлива реалізація контактного механізму передачі грипу, коли вірусні частинки доставляються з забруднених вірусами поверхонь громадського користування до слизової оболонки верхніх дихальних шляхів через руки.

  Більшість здорових дорослих можуть інфікувати інших за 1 день до появи симптомів, протягом хвороби і через 5-7 днів після захворювання. Це означає, що ви можете передавати грип іншому до того, як ви дізнаєтеся, що ви хворі, а також, коли ви хворієте.

  CDC, «Як поширюється грип», http://www.cdc.gov/flu/about/disease/spread.hTM, 8/13

 • 3 Чи можу я заразитися грипом двічі на рік ?

  Так, можете. Оскільки віруси, які спричиняють застуду, або грип можуть видозмінюватись. Таким чином, ви можете заразитися вірусом застуди або грипу, передати його своїм друзям або колегам, Через деякий час ви зможете знову заразитися цим же видозміненим вірусом.

  Чому? Це тому, що початковий вірус видозмінився, і антитіла, вироблені раніше вашим організмом для боротьби з вірусом, будуть малоефективні проти нового вірусу.

  RI.gov, «Здоров’я викладає міфи та факти про грип та щеплення від грипу», http://www.ri.gov/press/view/18359, 8/13

 • 4 Коли настає сезон грипу та застуди?

  Сезон грипу та застуди настає щороку восени і взимку, як правило, пік захворювань спостерігається в січні та лютому.

  CDC, «Застуда проти грипу», http://www.cdc.gov/flu/about/qa/coldflu.htm, 8/13

 • 5 Якщо я хворію на застуду або грип, що я маю робити аби його не поширювати?

  Якщо ви хворієте на застуду або грип, ліпше за все залишитись вдома. Прикривайте рот і ніс носовою хусткою, коли ви кашляєте або чхаєте, або кашляйте і чхайте у згин ліктя, якщо у вас немає носової хустки. Протирайте поверхні, телефони, дверні ручки та клавіатуру антисептиками на основі спирту. Також слід регулярно мити руки з милом.

  Попросіть всіх, хто доглядає за вами, робити такі самі дії для запобігання захворювання. Використовуйте спиртовий антисептик для рук, якщо ви не маєте доступу до води та відразу утилізуйте використані хустки.

  CDC, «Як поширюється грип», http://www.cdc.gov/flu/about/disease/spread.htm, 8/13

  CDC, «Грип: Посібник для батьків», http://www.cdc.gov/flu/pdf/freeresources/updated/fluguideforparents_trifold.pdf, 8/13

 • 6 Кому потрібно робити вакцинацію від грипу?

  Усі особи віком від 6 місяців і старше повинні щорічно вакцинуватись; Особливо люди, які:

  • старше 50 років
  • мають хронічні захворювання легенів, включаючи астму, серцево-судинні захворювання, крім гіпертензії, нирок, печінки, неврологічних гематологічних або метаболічних порушень (у тому числі цукрового діабету)
  • мають вірус імунодефіциту
  • вагітні під час сезону грипу

  Або знаходяться у домашньому контакті та є опікунами дітей у віці до 5 років та дорослих віком 50 років і старше.

 • 7 Чи існує вакцина проти застуди?

  Ні. Це поширена помилка в тому, що люди називають вакцину проти грипу вакциною проти застуди. Немає жодних вакцин проти застуди, оскільки існує велика кількість вірусів, які спричиняють застуду. А тому, вони можуть видозмінюватись, і будь-яка вакцина, швидше за все, буде застарілою вже до моменту введення її в організм.

 • 8 Що таке вакцина проти грипу і коли повинна проводитись вакцинація?

  Існує два види вакцини проти грипу:

  1. "Щеплення від грипу" - це інактивована вакцина, що містить неактивні віруси, які вводяться за допомогою голки. Дане щеплення може бути проведене особам, які старше 6 місяців, включаючи здорових людей та людей з хронічними захворюваннями.
  2. Вакцина у вигляді носового спрею - вакцина з живими, ослабленими вірусами грипу, які не здатні спричинити інфекцію (іноді це називається LAIV - "жива ослаблена вакцина проти грипу"). Вакцинація LAIV проводиться для людей віком від 5 до 49 років, окрім вагітних.

  Найкраще робити вакцинацію в жовтні або листопаді.

 • 9 Чи можу я заразитися на грип від введеного вірусу?

  Ін'єкційні вакцини від грипу виготовляються з вірусів грипу, які були інактивовані - інактивований вірус не може заразити Вас грипом.